Alpaki Rzeszów

alpakateam
Nosówka 271, 36-047 Niechobrz

AlpakaTeam

Odzwiedź naszą alpakarnię i poczuj magię Ameryki Południowej w sercu Europy! Zanurz się w świecie tych uroczych, inteligentnych stworzeń i poczuj na własnej skórze jak aksamitne i hypoalergiczne jest ich runo.

rzeszowskie alpaki
Wola Rafałowska 102, 36-017 Wola Rafałowska

Alpacze – Rzeszowskie Alpaki

Zarezerwuj swoje miejsce w Klubie Jeździeckim Folkowa Podkowa, zlokalizowanym w malowniczej Woli Rafałowskiej, tylko 12 km od Rzeszowa. Oferujemy indywidualne sesje karmienia i spacery z alpakami.

stajnia radosna zagroda
Iwierzyce 202, 39-124 Iwierzyce

Stajnia Radosna Zagroda

Zapraszamy do naszej Zagrody Edukacyjnej – krainy przyjaznych koni, alpak i psów, gdzie natura spotyka się z edukacją i zabawą! Odkryj świat jeździectwa, poczuj magię terapii z udziałem naszych cudownych zwierząt.

alpakiss
Grodzisko Górne 475A, 37-306 Grodzisko Górne

AlpaKiss Grodziska Zagroda

Zanurz się w magiczny świat AlpaKiss – zagrody, gdzie alpaki stają się Twoimi przyjaciółmi. Te cudowne stworzenia czekają, aby podarować Ci chwile relaksu, zabawy i edukacji w sercu natury. Dołącz do nas na spacer z alpaką.

Alpaki z koziej Górki
Spie 9A, 36-121 Wilcza Wola

Alpaki z Koziej Górki

„Alpaki z Koziej Górki” to malowniczo położona zagroda, w której odwiedzający mogą podziwiać urocze alpaki oraz przyjazne dzieciom koty. Przed odwiedzinami konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Chatka Dyziówka
Wola Komborska 10a, 38-420 Wola Komborska

Alpaczino Dyziówka

„Chatka na Skraju Lasu” w sercu Podkarpacia to oaza spokoju dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku. Położona w parku krajobrazowym, oferuje niezapomniane widoki zmieniających się z pór roku krajobrazów.

alpaki u dziadka
Wola Mielecka 448, 39-300

ALPAKI U DZIADKA

Gospodarstwo założone w 2018 roku. Obecnie hodujemy pięć alpak. Oferujemy edukacyjne spotkania ze zwierzętami dla placówek edukacyjnych oraz warsztaty dla wszystkich grup wiekowych dotyczące hodowli alpak.

Farm Jawornik
Jawornik Polski 130, 37-232 Jawornik Polski

The Farm Jawornik Polski

Nasze alpaki, znane z miękkiej wełny i spokojnego usposobienia, mają indywidualne imiona i osobowości, co sprawia, że każda wizyta jest wyjątkowa. Oprócz alpak, na farmie można poznać również inne urocze zwierzęta.

alpax
Podzamcze 8, 38-420 Korczyna

AlpAX

Gospodarstwo w Korczynie od 2008 roku specjalizujemy się w hodowli alpak, a nasze zabudowania i pastwiska rozciągają się na dwóch hektarach. Zapraszamy na pokazy i prezentacje naszych wyrobów.

Przygotujemy dla Ciebie darmową ofertę !

Napisz do nas maila a my porównamy za Ciebie cenny we wszystkich alpakarniach i wyślemy Ci najelpszą ofertę. Dodatkowe promocje dla grup zorganizowanych !

Szukasz więcej alpakarni ?

Zobacz stronę, gdzie przygotowaliśmy specjalny ranking alpakarni w województwie Podkarpackim. Dowiedz się, które z nich
są najbardziej polecane i wybierz idealne miejsce dla siebie i swojej rodziny!

Alpaki w Rzeszowie i okolicy

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Rzeszów stał się takim magnetem dla alpak? No dobrze, może nie dosłownym magnesem, ale jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś ten region, z pewnością zauważyłeś, że alpaki stały się nieodłącznym elementem krajobrazu!

Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem alpakę w Rzeszowie, czułem się, jakbym trafił do jakiegoś magicznego królestwa. To trochę jakby spotkać kangura w centrum Warszawy, prawda? Ale wierzcie lub nie, jest to zupełnie realne i istnieje kilka powodów, dla których te zwierzęta zakochały się w okolicach Rzeszowa.

Przede wszystkim, klimat i warunki naturalne w regionie są idealne dla alpak. Te stworzenia, które pochodzą z Andów w Ameryce Południowej, uwielbiają chłodniejsze klimaty z umiarkowaną ilością deszczu. A Rzeszów? No cóż, to miejsce jest dla nich jak raj na ziemi. Czy nie jest fascynujące, jak natura potrafi dostosować się do różnych środowisk?

Do tego dochodzi coraz większa liczba gospodarstw i hodowli specjalizujących się w alpakach. To nie tylko piękne zwierzęta, ale także źródło dochodu dla wielu ludzi. Ich wełna jest ceniona na całym świecie, a doświadczenia z alpakami stają się coraz bardziej popularne wśród turystów. Kto by pomyślał, że spacer z alpaką będzie jednym z głównych punktów wycieczki do Rzeszowa?

Alpakarnia Rzeszów

Może teraz zastanawiasz się: „Czy mógłbym mieć własną alpakę?”. Otóż, pomysł ten nie jest taki zły! Ale pamiętaj, że alpaki to nie tylko piękne zwierzęta, ale też istoty społeczne, które potrzebują towarzystwa. Więc zanim zdecydujesz się na adopcję, może warto odwiedzić jedno z gospodarstw w okolicach Rzeszowa i spędzić z nimi trochę czasu?

Wspominałem już o wełnie? To prawdziwy skarb! Jeśli jesteś miłośnikiem rękodzieła, wełna alpaki dostarczy ci nieskończoną ilość możliwości. Wyobraź sobie ciepły sweter lub miękki szal, wykonane z wełny, która jest zarazem trwała i delikatna dla skóry. Brzmi kusząco, prawda?

Na koniec, nie można zapomnieć o ich osobowości. Alpaki są ciekawe świata, przyjazne i pełne życia. Spotkanie z nimi to prawdziwa przyjemność i niezapomniane doświadczenie. Czy nie byłoby cudownie, gdybyśmy mogli nauczyć się od nich tej niesamowitej ciekawości życia?