Alpaki Podkarpacie

rzeszowskie alpaki
Wola Rafałowska 102, 36-017 Wola Rafałowska

Alpacze – Rzeszowskie Alpaki

Zarezerwuj swoje miejsce w Klubie Jeździeckim Folkowa Podkowa, zlokalizowanym w malowniczej Woli Rafałowskiej, tylko 12 km od Rzeszowa. Oferujemy indywidualne sesje karmienia i spacery z alpakami.

Farm Jawornik
Jawornik Polski 130, 37-232 Jawornik Polski

The Farm Jawornik Polski

Nasze alpaki, znane z miękkiej wełny i spokojnego usposobienia, mają indywidualne imiona i osobowości, co sprawia, że każda wizyta jest wyjątkowa. Oprócz alpak, na farmie można poznać również inne urocze zwierzęta.

Alpaki z koziej Górki
Spie 9A, 36-121 Wilcza Wola

Alpaki z Koziej Górki

„Alpaki z Koziej Górki” to malowniczo położona zagroda, w której odwiedzający mogą podziwiać urocze alpaki oraz przyjazne dzieciom koty. Przed odwiedzinami konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

alpaki u dziadka
Wola Mielecka 448, 39-300

ALPAKI U DZIADKA

Gospodarstwo założone w 2018 roku. Obecnie hodujemy pięć alpak. Oferujemy edukacyjne spotkania ze zwierzętami dla placówek edukacyjnych oraz warsztaty dla wszystkich grup wiekowych dotyczące hodowli alpak.

stajnia radosna zagroda
Iwierzyce 202, 39-124 Iwierzyce

Stajnia Radosna Zagroda

Zapraszamy do naszej Zagrody Edukacyjnej – krainy przyjaznych koni, alpak i psów, gdzie natura spotyka się z edukacją i zabawą! Odkryj świat jeździectwa, poczuj magię terapii z udziałem naszych cudownych zwierząt.

alpakiss
Grodzisko Górne 475A, 37-306 Grodzisko Górne

AlpaKiss Grodziska Zagroda

Zanurz się w magiczny świat AlpaKiss – zagrody, gdzie alpaki stają się Twoimi przyjaciółmi. Te cudowne stworzenia czekają, aby podarować Ci chwile relaksu, zabawy i edukacji w sercu natury. Dołącz do nas na spacer z alpaką.

alpakateam
Nosówka 271, 36-047 Niechobrz

AlpakaTeam

Odzwiedź naszą alpakarnię i poczuj magię Ameryki Południowej w sercu Europy! Zanurz się w świecie tych uroczych, inteligentnych stworzeń i poczuj na własnej skórze jak aksamitne i hypoalergiczne jest ich runo.

Chatka Dyziówka
Wola Komborska 10a, 38-420 Wola Komborska

Alpaczino Dyziówka

„Chatka na Skraju Lasu” w sercu Podkarpacia to oaza spokoju dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku. Położona w parku krajobrazowym, oferuje niezapomniane widoki zmieniających się z pór roku krajobrazów.

alpax
Podzamcze 8, 38-420 Korczyna

AlpAX

Gospodarstwo w Korczynie od 2008 roku specjalizujemy się w hodowli alpak, a nasze zabudowania i pastwiska rozciągają się na dwóch hektarach. Zapraszamy na pokazy i prezentacje naszych wyrobów.

Przeczytaj także: Hodowla alpak

Alpaki w województwie Podkarpackim

Podkarpacie, znane z malowniczych krajobrazów i bogatej kultury, skrywa w sobie jeszcze jedno niezwykłe miejsce – farmy alpak. Te urokliwe zwierzęta, które zdobywają serca ludzi na całym świecie, znalazły również swoje miejsce w sercu południowo-wschodniej Polski.

Alpaki, choć pochodzą z odległej Ameryki Południowej, doskonale odnajdują się w klimacie Podkarpacia. Ich łagodny charakter i ciekawość świata sprawiają, że stają się idealnymi towarzyszami spacerów i relaksu na łonie natury. Dla wielu mieszkańców regionu i turystów, kontakt z alpakami to prawdziwa terapia dla duszy.

W okolicach Podkarpacia działa kilka farm alpak, które oferują różnorodne atrakcje. Od zajęć edukacyjnych dla dzieci, przez sesje zdjęciowe z alpakami, aż po terapie z ich udziałem. Każda farma ma swoją unikalną ofertę, dlatego warto zapoznać się z nią przed planowaną wizytą.

Podczas odwiedzin warto pamiętać o kilku zasadach. Alpaki, choć przyjazne, są wrażliwe na gwałtowne ruchy i hałas. Dbając o ich komfort, zapewnimy sobie również przyjemne i bezstresowe doświadczenie.

Jeśli pragniesz oderwać się od codziennej rutyny i spędzić czas w otoczeniu przyrody, alpaki w Podkarpaciu są doskonałym wyborem. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, turystą czy mieszkańcem regionu, te niezwykłe zwierzęta z pewnością dostarczą Ci mnóstwo radości.